czwartek, 15 września 2016

Plasma 5.7.95 (aka 5.8 Beta)

Właśnie ukazała się wersja testowa (beta) nadchodzącego wydania Plasma 5.8. Paczki zostały udostępnione również w repozytorium kde-unstable w Archu. Wszystkich zapraszam do testowania. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie pomóc, by Plasma była coraz lepsza.
Ze swej strony mogę napisać, że nie dostrzegłem żadnej niestabilności tego środowiska testowego. Oprócz deklarowanych nowości, usunięcia błędów, mogę stwierdzić, że działa ono zauważalnie szybciej.
Osobom, które chciałyby pomóc w testowaniu tego wydania Plasma w Archu, chciałbym przypomnieć, że środowisko to jest budowane na repozytorium testing zatem i ono winno zostać udostępnione oraz system winien być zakutalizowany do wersji paczek tam umieszczonych. W przypadku KDE plusem będą najnowsze paczki KDE Frameworks w wersji 5.26.
Nowa Plasma niesie ze sobą (oprócz usunięcia błędów) nieco zmian wizualnych oraz - ponoć, bowiem mi się tego nie udało uruchomić - "prawdziwe" wsparcie dla Waylanda.
Więcej o wydaniu dowiecie się pod tym adresem.
Uwagi dotyczące paczkowania (i funkcjonowania w Archu) należy zgłaszczać pod tym adresem.
Oczywiście namawiam na korzystanie z naszego forum. Tu również będziemy się starać pomagać w dostosowaniu Archa do nowego środowiska.