piątek, 16 września 2016

Mój pierwszy AppImage - Google Earth

Program, który tym razem udostępniam, proszę traktować jako swego rodzaju test. Postanowiłem bowiem zrobić swój pierwszy AppImage. Z pewnych przyczyn wybór padł na Googe Earth. Wszelkie licencje (jeśli nie zostały umieszczone w środku - jeszcze się do AppImage nie przyzwyczaiłem) są na stronie programu.
Jeśli chcielibyście pomóc - to prosiłbym o ściągnięcie paczki, zapisanie jej w dowolnym miejscu. Po nadaniu plikowi AppImage atrybutu wykonalności, program uruchomimy w konsoli w taki sposób:
cd katalog_z_zapisanym_AppImage
./GoogleEarth-7.1.7.2600-x86_64.AppImage
Oczywiście, można sobie skrócić męki przepisywania tej nazwy, wystarczy użyć <Tab> po rozpoczęciu pisania.
Teraz jeszcze GoogleEarth.
Prosiłbym o informację, czy program uruchamia się, czy też nie, a jeśli nie to dane sprzętu, a przede wszystkim środowisk, w których przyszło program uruchomić.
Uwaga - jak na moje dotychczasowe "paczki" - ta jest całkiem spora, ok. 67MB.

EDIT:
Już widzę pierwszą rzecz. Paczka była tworzona w systemie, w którym nie było zenity, przez co pierwsze uruchomienie nie tworzy odpowiedniej pozycji z menu (innymi słowy nie wie co ma zrobić z *.desktop). Alternatywą dla zenity w systemach opartych o Qt jest qarma. Aby system widział ten ostatni program jako zenity musimy jeszcze zrobić dowiązanie dla niego do pliku /usr/bin/zenity.