czwartek, 16 lutego 2017

Ładniejsze ikony dla Otter-Browser

Kwestia "ładniejsze" jest na pewno do dyskusji. Niemniej jednak, jak do tej pory, ikony w menu tego programu, przynajmniej stosując wystrój Breeze (czy też po prostu jakikolwiek "płaski" wystrój środowiska) dość mocno się z nim kłóciły.
Od jakiegoś czasu trwają prace nad nowymi ikonami, które już teraz można stosować. Jeśli chcielibyśmy z nich skorzystać, to musimy wykonać jednak sporo czynności.
Ściągnąć pliki ikon możemy na dwa sposoby: albo ściągając archiwum, albo klonując repozytorium GIT.

W pierwszym przypadku również co najmniej dwa wybory:
Możemy ściągnąć archiwum wchodząc na stronę, gdzie ikony zostały udostępnione i kliknąć na "Clone or Download", a następnie "Download ZIP". Zapisujemy gdzieś plik (przy automatycznie ustawionym pobieraniu, najczęściej będzie to katalog ~/Pobrane). Plik ikon ma nazwę Flat-master.zip.
Możemy również wpisać w jakimś katalogu następującą linijkę w konsoli:
wget -O Flat-master.zip https://codeload.github.com/MhzDsgN/Flat/zip/master
Oczywiście w miejsce Flat-master.zip można wpisać dowolną nazwę. Plik został przeze mnie tak nazwany, by przyjął taką samą jak w poprzednim przypadku.
Po ściągnięciu w dowolny sposób rozpakowujemy archiwum zip. Pliki ikon zawarte będą w katalogu Flat-master.

Możemy również sklonować repozytorium:
git clone https://github.com/MhzDsgN/Flat
Wówczas pliki ikon pobiorą się do katalogu Flat, który powstanie w katalogu, w którym wykonaliśmy to polecenie.

W jednym i drugim przypadku ikony zawarte są w plikach *.svg. 
Pliki te możemy przenieść teraz w jakieś bardziej właściwe miejsce. W moim przypadku to katalog ~/.local/share/apps/otter-browser/icons/Flat

Po tej czynności otwieramy przeglądarkę Otter, w polu adresu wpisujemy about:config, wybieramy z listy Interface a następnie IconThemePath i zmieniamy ścieżkę do ikon, na tę, w której je umieściliśmy. Pozostaje jeszcze zapisać doknane zmiany i zrestartować przeglądarkę.