sobota, 25 marca 2017

KDE Applications 17.04beta

Wczoraj zadebiutowała nowa odsłona zbioru aplikacji KDE. Oczywiście jest to wersja beta (17.03.80). Przed ostatecznym wydaniem, które ma nastąpić 20 kwietnia ukaże się jeszcze wersja kandydująca RC (17.03.90), która winna być dostępna 6 kwietnia.
W repozytorium kde-unstable, arojas udostępnił już paczki w tej wersji, umożliwiając w ten sposób ich testowanie i zgłaszanie ewentualnych błędów.
Jeśli zatem ktoś miałby ochotę w owe testy się włączyć, to musi dodać do listy repozytoriów pacmana repozytorium kde-unstable oraz udostępnić repozytorium testing, albowiem kde-unstable jest tworzone na podstawie paczek z tego repozytorium.
Pośród nowości kilka aplikacji zostało przeportowanych do Qt5/KF5, porzucone zostały także dwie paczki: kommander oraz pim-storage-service-manager, które wypadałoby usunąć, jeśli dotychczas z nich korzystamy. O zmianach więcej przeczytacie w społecznościowym komunikacie.
Ewentualne dostrzeżone błędy prosimy zgłaszać na forum Archa. Błędy w samych programach winny być zgłaszane na bugzilli KDE. Mamy jeszcze około 3 tygodni, by programy te mogły stać się lepsze.